Hizmetler

project

Eğitim ve İk Hizmetleri

Adayları hazırlayıp, firmalar ile tanıştırıyoruz.

Türkiye'de tüketiciler çok hızlı dijitalleşiyor. Bilgisayar ve internet kullanım oranları 2015 yılı Nisan ayında 16-74 grubundaki bireylerde sırasıyla %54,8 ve %55,9 oldu. Hanelerin 2015 yılı Nisan ayında %96,8'inde cep telefonu veya akıllı telefon bulunuyor. Hanelerin %25.2'sinde masaüstü bilgisayar, %43,2'sinde taşınabilir bilgisayar ve %20,9 unda internete bağlanabilen TV bulunmaktadır. İnternet kullanım amaçları dikkate alındığında, 2015 yılının ilk üç ayında internet kullanabilen bireylerin %80,9'u sosyal medya üzerinden profil oluşturdu. %70,2 ile online haber okuma, %59,4 ile mal ve hizmetler hakkında bilgi araması yapmaktadır. Sürekli artan bu oranlar karşısında kurumların teknoloji ihtiyaçlarında paralel olarak artmaktadır.

Türkiye'de bilişim uzmanlarının sayısı ihtiyacının çok altındadır. Kurumlar ihtiyaç duyulan özelliklere sahip uzmanlar bulmakta çok büyük zorluk çekmektedirler. Bilişim uzmanlarının kurumlarda kalma süresi ortalama 3 sene olmaktadır. Yüksek talepten dolayı bağlılık oldukça azalmıştır. Adayların talepleri altyapılarına göre yüksek kalmakta ve kurumların yetişmiş personel bulmak konusunda zorluklar çekmektedir.

TÜİK verilerine göre Şubat 2018 işsizlik oranı %10,6 seviyesinde gerçekleşmiştir. Özellikle bilişim sektöründe yeni mezunların en büyük sıkıntısı gerekli tecrübeyi kazanacak istihdam imkanına ulaşamamak. Adaylar akademik ve teknik yetersizlikler, teknolojik araçların kullanılması konusunda da üniversitelerimizin maalesef çok geride olması, bölümlerde öğrenci eğitimini uygulamalı olarak geliştirecek laboratuvarların, staj imkanlarının yetersiz kalması sektöre hazırlanan öğrencilerin yeterli saha tecrübesi bulunmamasından dolayı iş başvurularında sıkıntı yaşamaktadır.

12M Danışmanlık şirketlerin bilgi ve iletişim teknolojilerine ilişkin gereksinimlerini karşılamak üzere, 13 yıllık kurumsal yazılım çözümleri, mobil uygulamalar, sistem ve donanım entegrasyonu uygulamalarının yanı sıra, süreç analizi ve tasarımı, proje yönetimi, eğitim ve sistem optimizasyonu hizmetleri sunmaktadır.

Deneyimiz ve geniş portföyümüz ile gerekli insan kaynaklarını sektöre kazandırmak için İş başı eğitimim projesine başlıyoruz.

Amaçlar

  • Kurum içi personel ihtiyacını karşılama.
  • Bordrolama.
  • Dış kaynak sağlama
  • Kiralama

12M Eğitim Programı Neden Farklı?

Eğitim planının iş başı eğitim modeli üzerine kurulmuş olacağından dolayı. Yetişmiş olan kursiyerler CTEC eğitimi veren kurum ve kuruş, Üniversite mezunlarına kıyasla 6 aylık süreci gerçek zamanlı projelerde çalışarak yetiştiklerinden dolayı istihdama hazır olacaktır. Özellikle CTEC kurumları bireysel eğitimler açısından seçici bir strateji izlemediğinden dolayı, eğitim sonrası başarı oranları çok düşük olup katılımcılara da hayal satılmış olmakta. 12M Danmanlık iş başı eğitim programı kursiyer seçiminde bir ön eleme gerçekleştireceğinden kursiyerlerin içinde bulunacağı canlı projelerle desteklenecektir.


Ücretsiz Demo için Hemen Başvur