İş Ortaklarımız

Link Bilgisayar

project

Link Bilgisayar 1984 yılında genç bir mühendisler grubu tarafından İstanbul'da sadece yazılım üretimi yapmak üzere kuruldu. O yıllarda bilişim sektöründe faaliyet gösteren şirketler her cins yazılım ve donanım ürünlerinin ithalatı, satışı ve satış sonrası hizmetlerinin tamamını birarada yapıyorlardı. Bunun sonucu olarak şirketlerin bir konuda ihtisaslaşması söz konusu değildi. Link, ihtisaslaşmanın kaliteyi getireceği fikrinden hareketle sadece tek bir konu üzerine odaklandı. İşletmelerin üretim ve ticari ihtiyaçlarına yönelik entegre yazılım çözümleri üretmeye başladı ve o günden beri bu çalışmasına devam etmektedir. Link Bilgisayar ile iş ortaklığımız devam etmektedir.Logosoft

project

1992 Yılında Türkiye’nin ilk Microsoft dağıtıcısı olarak kurulan Logosoft, Türkiye’de yaklaşık 2.500 bayiye katma değerli çözümler sağlamaktadır.
1995 Yılında Logosoft, kardeş şirketi ile Türkiye’nin en büyük yerel ERP yazılımının dağıtıcılığına başladı. 2010 Yılına kadar grup şirket olarak % 85 Pazar payı ile ERP çözümlerinde kanal geliştirdi.
2004 Yılında, Microsoft’un yanında Perakende, Bayi ve Kurumsal olmak üzere üç kanalda, farklı marka Yazılım, Donanım ve Aksesuar ürün gruplarının dağıtımına başladı.
2014 Yılında, Cloud çözümlerinin ilk adımı olan Microsoft SPLA dağıtıcılığına başladı. SPLA; özellikle Logosoft’un CSP ve diğer Cloud çözümlerine geçişini kolaylaştırdı
2015 ’in baslarında Cloud vizyonuyla, Ness Veri Merkezine yatırım yaptı. Ness Datacenter, 2015 yılında Microsoft COSN İş ortağı olarak; Türkiye’de Azure Pack üzerinden cloud servisleri sağlamaya başladı. 2017 Haziran’da Azure Stack Türkiye’de geçerli olduğunda; Ness Datacenter çözümlerini Logosoft bayileri dilekleri zaman platform üzerinden satın alabilecekler. Logoosft bayileri; Azure Stack ile Cloud Platform aracılığıyla; 7/24 sanal makine konfigürasyonları yapabilirler.
2016 Yılında SAP Business One ile; dünyada ilk defa dağıtıcı modelinde kontrat imzalandı. Bu anlaşma ile Logosoft; Türkiye lokalizasyonun tek yetkilisi olarak cloud ve On Premise iş ortakları yetiştirmektedir. Logosoft ile iş ortaklığımız devam etmektedir.