logo

Leader in the industry

Working Hours
  • Weekday
    08:30 - 19:00

Copyright & copy; 2018 12M Consulting All Rights Reserved

VezirKöprü Orman Ürünleri17 farklı tesisin Planlama ve Üretim süreçleri 12M MRP Çözümü ile gerçekleştirilmiştir

Turanlar Şirketler Grubu, Hasan- Fuat- Nihat Turan kardeşler tarafından 1953 yılında İstanbul’da kurulmuş ve günümüze kadar orman ürünleri endüstrisi, turizm, deniz nakliyat, gıda sektörü ve müteahitlik gibi bir çok alanda faaliyetlerini sürdürmüştür.
VezirKöprü Orman Ürünleri MRP süreçlerini 12M ile şekillendiriyor. Vezirağaç Samsun/VezirKöprü Tesislerindeki MDF üretiminden Parke Üretimine, Kontraplak Üretiminden Mutfak Tezgahı üretimine varıncaya kadar 17 farklı tesisin Planlama ve Üretim süreçleri 12M MRP Çözümü ile gerçekleştirilmiştir.
"Her süreç, bir sonraki sürecin datasıdır." prensibi ile operasyonun başlangıç aşamasından sonuna kadar mamulun üzerindeki process akış diagramı her seviyede takip edilmesi sağlanmaktadır.Tezgahlar ve Süreçler Barkod altyapısı kullanılarak birbirine bağlanmaktadır.
Yapılan çalışmalar ile her bir tezgah için iş emri açılması sağlanarak, planlamanın asli fonksiyonunu yerine getirilmesi sağlanmıştır.Bu sayaede gereksiz ve hatalı üretim süreçlerinin önüne geçilmesi ve üretim kapasitelerinin optimum seviyeye çekilerek, maliyetler üzerinde olumlu yansımalarının oluşması amaçlanmıştır.